👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق جک هیدرولیک

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق جک هیدرولیک

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 

‏1

‏جک ‏هیدرولیک

‏دید کلی

‏مایعات ‏تقریبا تراکم ‏ناپذیر هستند. این ویژگی سبب شده است که از مایعات به عنوان وسیله مناسبی برای ‏تبدیل و انتقال ‏کار ‏استفاده شود. بنابراین ‏می‌توان از آنها برای طراحی ‏ماشینهایی ‏که در عین سادگی ، با ‏نیروی محرک ‏خیلی کم بتواند ‏نیروی مقاوم ‏فوق العاده زیادی را جابجا ‏نماید، استفاده نمود.

‏جک هیدرولیک چیست؟

‏جک هیدرولیک وسیله‌ای است که در آن نیرویی بر ‏روغن ‏موجود در یک استوانه کوچک وارد می‌شود. ‏این نیرو سبب می‌شود که روغن غیر قابل تراکم به استوانه بزرگ منتقل شود. روغن به ‏پیستون ‏استوانه بزرگ فشار می‌آورد و باعث بلند شدن بار روی ‏استوانه (‏مثلا ماشین) می‌شود. مکانیزم کار ‏ماشینهای جرثقیل ‏، و غیره نیز چنین می‌باشد ‏که در عین سادگی ، کار مفید زیادی با بازده بالا انجام می دهد.

‏در ساختمان ‏جک هیدرولیک از این واقعیت استفاده می‌شود که روغن تقریبا تراکم ناپذیر است و نیروی ‏وارد بر خود را منتقل می‌کند. فشار وارد بر پیستون کوچک عینا به پیستون بزرگ منتقل ‏می‌شود و آنرا به طرف بالا می‌راند.

‏2

‏مزیت مکانیکی جک هیدرولیک

‏فشارهای وارد بر استوانه‌ها که همان ‏نیروی وارد بر واحد سطح ‏یعنی P=F/A ‏است، باهم برابرند. بنابراین

Pe=Pl

‏به عبارت دیگر می‌توان ‏نوشت:

Fe/Ae=Fl/Al

‏که ‏در آن F ‏همان نیروهای مقاوم و محرک ، A ‏همان ‏سطح مقطع ‏دو پیستون می‌باشد. در حالت ‏ساده‌تر ‏مزیت مکانیکی ‏قسمت هیدرولیکی جک به صورت زیر ‏در می آید:

AA=Ml/Ae

‏دسته جک نیز ‏یک ‏اهرم نوع دوم ‏است و ‏مزیت مکانیکی مخصوص به خود را دارد. دسته اهرم نیروی محرک را افزایش می‌دهد. بر جک ‏هیدرولیک نیروی مفید دسته وارد می‌شود و جک این ‏نیرو ‏را افزایش می‌دهد. ‏از اینرو مزیت مکانیکی کل دستگاه برابر ‏مزیت مکانیکی ‏این دو قسمت می‌باشد.

‏آیا جک هیدرولیک مقدار کار را افزایش می‌دهد؟

‏3

‏دستگاهی وجود ندارد که ‏بتواند مقدار ‏کار ‏را افزایش دهد. هر مقدار ‏روغن که از ‏استوانه ‏کوچک خارج شود، همان مقدار وارد ‏استوانه بزرگ می‌شود. در هر دو استوانه این حجم روغن برابر است با حاصلضرب سطح مقطع ‏استوانه در فاصله‌ای که پیستون جابجا می‌شود. چون این حجم‌ها باهم برابرند، ‏بنابراین

AeΔSe=AlΔSl

‏اگر ‏ماشین را بدون ‏اصطکاک ‏در نظر بگیریم داریم:

MA=Al/Ae=ΔSe/ΔSl

‏و ‏چون MA=Fl/Fe ‏بنابراین FlΔSl=FeΔSe ‏که نشان می‌دهد در حالت ‏ایده‌آل ‏کار خروجی ‏یا مفید با ‏کار ‏ورودی ‏یا داده شده برابر است.

‏در ‏قرقره ‏، ‏اهرم ‏و جک هیدرولیک ، ‏وقتی اصطکاک وجود ندارد، کار خروجی با کار ورودی برابر است. این گفته در مورد سایر ‏ماشینها نیز برقرار است. در چنین شرایطی مزیت مکانیکی ایده‌آل (یعنی بدون اصطکاک) ‏هر ‏ماشینی ‏را می‌توان با بررسی ‏هندسه ماشین ‏به دست آورد. با ملاحظه معادله MA=ΔSe/ΔSl ‏حتی در پیچیده‌ترین ماشین ، می‌توان ‏مزیت مکانیکی ایده‌آل را فقط با دانستن اینکه وقتی نیروی محرک را در مسافت معینی ‏حرکت می‌دهیم، ‏نیروی مقاوم ‏چقدر جابجا می‌شود، پیدا کرد.

‏کاربردهای جک هیدرولیک

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت دیدگاه ادیان مختلف در مورد خودکشی دانلود پاورپوینت سازمان های یادگیرنده پروپوزال رشته مدیریت ارتباط تعهد سازمانی و کیفیت زندگی کاری پاورپوینت در مورد فصل 5 مایعات و جامداد پاورپوینت علل امتناع شیرخوار از گرفتن شیر