👈 فروشگاه فایل 👉

تعليم و تربيت اسلامي تأمين كننده سعادت بشر

ارتباط با ما

... دانلود ...

تعليم و تربيت اسلامي تأمين كننده سعادت بشر

مقدمه

تعليم و تربيت اسلامي در بين مسلمانان به دست فراموشي سپرده شده و دستورهاي تربيتي اين دين آسماني در لابه لاي كتب مدفون و متروك مانده و غبار غفلت و فراموشي بر آنها فرو نشسته است.

از طرف ديگر غريبان باسعي و تلاش خود به اصول و نكات تربيتي و رواني دقيقي برخورد مي كنند و بر ملل دنيا عرضه مي دارند و چون مطابق با منطق و برهان است مردم آنها را مي پذيرند و خود را رهين خدمات علمي ايشان مي دانند . پس از آنكه حسن شهرت ايشان در سراسر جهان گسترش مي يابد ، ما از خواب بيدا مي شويم و مي گوئيم اين اصول و نكات در اسلام هم وجود دارد . مثلاً : وقتي كه غريبان درباره شعور باطن يا ضمير مخفي مطالبي را بيان مي دارند مي گوئيم اين مطلب از آيات و روايات استفاده مي شود يا نگاميكه درباره شخصيت و چگونگي تشكيل آن با استدلال به بحث مي پردازند مي گوئيم : كه اينها در بيانات ائمه اطهار ( ع) آمده است و از خود مي پرسيم : كه چرا اينطور نباشد كه ما خودمان مستقلاً در آيات و روايات به بررسي بپردازيم و پيش از آنكه دنباله روي ديگران باشيم با فكر و رأي خود و با الهام از منابع اسلامي مطالبي را بر دنيا عرضه بداريم و نكات علمي و تربيتي اسلام را در دسترس پژوهندگان قرار دهيم و عظمت اسلام را به ديگران نشان دهيم .

👇محصولات تصادفی👇

مفهوم حجاب و زوایای ان پاورپوینت سابقه تاریخی واژه استاندارد دانلود پاورپوینت وظیفه شناسی مبانی نظری و پیشینه توسعه اقتصادي دانلود پاورپوینت پارادوکس فرد سالم و معلول