👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 3 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی

‏مقدمه

‏عزت نفس بر فرایندهای شناختی، گرایش ها،نیازها،علاقه ها و آرمان های فرد اثر گذار و اثرپذیر است. پیشرفت تحصیلی نیز میتواند متاثر از میزان عزت نفس دانش آموز باشد.الیس پاپ و همکارانش دریافته اند که بین عزت نفس مثبت و نمره های بالا در مدرسه ها، رابطه ی مستقیمی وجود دارد.عزت نفس،یک جنبه ی مهم در کارکرد یا کنش کلی فرد بوده وبا زمینه های دیگری چون:سلامت روانی اجتماعی و عملکرد تحصیلی او در ارتباط است.افرادی که دارای عزت نفس پایین تری هستند،نسبت به آنانی که عزت نفس بالاتری دارند،بیشتر تحت تاثیر رابطه های قانع کننده قرار میگیرند و بیشتر به هم رنگی و هم نوایی در موقعیت های اجتماعی تن در می دهند.

‏عزت نفس ، از خصوصیات شخصیت هر فرد میباشد که برای ارزش یابی و قضاوتی به نسبت پایدار برای او نسبت به خود،دلالت دارد که از تولد تا بزرگسالی علاوه بر تاثیرپذیری کودک از روند رشد جسمانی،تحت تاثیرعامل های مختلفی از جمله:‏ ‏خانواده،‏ ‏نزدیکان،‏ ‏مدرسه،‏ ‏فعالیت های جسمانی،‏ ‏سلامت جسمانی،‏ ‏پیشرفت تحصیلی و..... قرار میگیرد.

‏به نظر میرسد که رابطه ی بین پیشرفت تحصیلی‏ وعزت نفس،یک رابطه ی دو طرفه باشد،یعنی از طرفی داشتن عزت نفس،موجب پیشرفت تحصیلی میگردد چرا که در باور داشتن خود و برداشت مثبت از خویشتن در یادگیری،انگیزه برای تحصیل و.......اثر گذاشته و موجب پیشرفت تحصیلی میشود و از طرفی دیگر،موفقیت های تحصیلی در رسیدن به اوج درکار آموزش،موجب افزایش عزت نفس می شود.

‏بسیاری از روانشناسان معتقدند که بین این دو متغیر(عزت نفس و پیشرفت تحصیلی) رابطه ی تنگاتنگی وجود دارد.به طوری که میتوان با افزایش یا کاهش در یکی از آن ها،متغیر دیگر را نیز دستخوش تغییر کرد.

‏به عقیده کوپر اسمیت کودکانی که عزت نفس بیش تری دارند،کسانی هستند که در آنان خلاقیت،استقلال واحساس ارزشمندی بیشتری وجود دارد و کمتر تحت تاثیر و نفوذ عامل های محیطی قرار میگیرند.

‏جامعه ای که افراد آن از عزت نفس بالا واحساس مسوؤلیت برخوردارباشند،در مقابل فشارهای روانی،تهدیدها و واقعیت ها،مقاوم و پایدار خواهند بود.

‏عزت نفس برای جوانان ونوجوانان،اهمیت اساسی دارد. این کیفیت های روانی که به تدریج شکل میگیرند،پایه ی بهداشت روانی،شایستگی ها،ارتباط سالم و سازگاری اجتماعی،پیشرفت تحصیلی و آرمان شغلی محسوب می شوند.

‏هم چنین اهمیت تاثیر پیشرفت تحصیلی در سلامت روانی دانش آموزان،به حدی است که برخی از متخصصان،آن را

👇محصولات تصادفی👇

اساس راهبرد منابع انساني چیست؟ پاورپوینت تغذيه كودكان ازتولد تا 12 ماهگي پاورپوینت آشنایی با بهداشت آب ، آلودگی های مرتبط با آن و تصفیه آب و فاضلاب دانلود پاورپوینت پیدایش تاریخچه زبان شناسی پاورپوینت در مورد پرسشنامه معلم